Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Ülkemizde çoğu kişi bitmeyen kredi kartı borçlarından şikâyetçi. Kira, fatura, yiyecek derken insanlar günlük ihtiyaçlarının çoğunu kredi kartlarıyla karşılıyorlar. Ancak her ne kadar hesaplarını yaparak harcasalar da hesapta olmayan bir durumla karşılaşıldığında kredi kartlarına ödenemeyecek seviyede borçlar geliyor. Sonrasında da bu borçların ancak asgari ödemesini ödeyerek devam edebiliyorlar. Böyle olunca da borç sürekli olarak faiz sebebiyle artıyor ve durum daha kötüye gidiyor.

Kredi Kartı Borçlarını Kapatmak İçin Ne Yapılmalı?

Bir kredi kartı borcunu kapatmak için farklı bir kredi kartı kullanmak ya da bankalardan kredi talep etmek yalnızca kaçınılmaz sonu geciktirmiş oluyor. Ayrıca ödenmesi gereken borç da sürekli olarak artıyor. Bu sebeple kredi kartı borçları olan ve ödemekte zorlanan kişiler, kredi kartı taksitlendirme hizmeti veren özel firmalarla çalışmalılar. Bu firmalarla çalıştığınızda sizlerden kefil, senet gibi belgelerin ya da kişilerin hiçbirini talep etmiyorlar. Yalnızca kredi kartınızı alarak gitmeniz yeterli. Kredi kartınızın toplam borcu ödendikten sonra oluşan bakiyeden tekrar o borç firma tarafından taksitlendiriliyor. Böylece aynı borcu daha küçük ve daha çok taksitlerle faiz sorunu olmadan ödemiş oluyorsunuz. Bu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda uzun süreler faizli taksitler ödemek yerine bu yöntemi kullanmak en akıllıca çözüm olarak görülüyor.

Kredi Kartı Borçları Ödenmediğinde Bankalar Hangi İşlemleri Uyguluyor?

Bankalar siz kredi kartınızı ilk aldığınız anda, kredi kartının birçok avantajını ve size kazandırdıklarını anlatıyor. Ancak ödeme konusunda bir aksaklık olduğunda başınıza gelecek durumlardan pek bahsedilmiyor. Son çıkan yasalarla beraber artık kredi kartlarının asgari ücretleri iki ay ödenmediğinde kart kullanıma kapatılıyor. Tekrar borcun tamamı kapatılana kadar da açılmıyor. Eğer borç kapatılmazsa da bankalar yasal süreç başlatıyorlar. Bu sebeple işler bu noktaya gelmeden kredi kartı taksitlendirme firmalarıyla görüşmeniz gerekiyor.